Vědátor v USA, 9. díl – Videoohlédnutí 6 měsíců nazpět

TLDR verze: Videodeníček mého autora, který se vydal do USA na Fulbrightovo stipendium, pokračuje retrospektivou z počátku jeho stáže. Mrkněte, jak vypadají první dny fungování českého fyzika ve světě.

Vzpomínka na lepší časy

I v době koronové Vědátor v USA pokračuje ve svém bádání. No alespoň tedy do té doby, než jej (ne)vyhostí z Ameriky. To se již reálně stalo circa polovině studentů na Fulbrightově stipendiu! Nikoliv našim krajanům v cizině, ale Američanům v Evropě. Ti dostali návrat do Nového světa befelem z vlády.

Self-karanténa má však i výhodu v dodělání odkládaných věcí. A tak se obě dvě mé americké podjednotky, JRN i jeho žena TRL, vrhli do střihu hromady materiálů, které natočili:

Pravda, jsme trochu ve skluzu, takže po předchozím videu o návštěvě Kennedy Space Center tu máme video o přistěhování do Blacksburgu, městečka kde sídlí Virginia Tech University, současná alma mater JRN.

Na to vše došlo už před zhruba šesti měsíci. Novější příběhy z mého stipendia jsem do té doby zmínil na Facebookové stránce Vědátora.

Aktuality z vědy umrtvené (nikoliv zabité) koronavirem budu přidávat nadále, přece jen, věda nesmí ustrnout! Je to právě ona, která nás zachrání z proklatého COVID-19, potažmo díky moderním technologiím alespoň dočasně přejdeme na on-line způsoby edukace a práce všude tam, kde to jen půjde. Ve videohlédnutích se ale otočím o pár měsíců nazpět, do doby předkoronové, plné pozitivních nálad a nápadů (nikoliv testů) a plánů na cestování po Americe a výstavách Teryll. Tomu je sice prozatím šmitec, ale kdo ví, jak se věci vyvinou. Nápady půjdou realizovat i později v ČR.

Vítejte tedy v dalším díle Vědátor_na_Fulbrightu #Vědátor_v_USA aneb blog fyzikální podjednotky JaRona Tomáštíka, který se vydal na zahraniční stáž do USA.

Pohodlně se usaďte k videím z počátku našeho pobytu a otevřete si pivko. Třeba zrovna IPA, což je to jediné, co se dá v USA pro fajnšmekra z České republiky vydržet.

Vlog Jeryll_v_USA 02 (kombinace přezdívek JaRon a Teryll)
Přistěhování do Blacksburgu a první americký hamburger
Vlog Jeryll_v_USA 03
Malebné městečko Blacksburg za krásného slunečného podzimního dne

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je [email protected]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama