O MNĚ

Je tomu něco málo přes 126 144 000 sekund, co se v Olomoucké restauraci Morgan sešly čtyři podjednotky – publicistická, informatická a dvě fyzikální (skoro jako začátek vtipu, že? 😀 ) – a po pár pivech a rokování o stavu světa a univerzity dali dohromady studentský spolek s názvem UP CROWD. Spolek se pln entuziasmu hrnul do popularizace vědy všemi kanály, chrlil nápady, organizoval akce…aby setsakra ukázal úřednickému aparátu zdejší Přírodovědecké fakulty, jak že se ta popularizace vlastně dělá! 🙂

Šlapalo to jako hodinky… ale chyběl tomu nějaký pěkný vizuál, místo či stránka, kde se všichni věduchtivci sejdou a společnou tvorbou docílí vzrůstu jejich společného intelektu. Jak takhle dali hlavy dohromady, propojily se jejich vědátorské mysli, talent a schopnosti do cloudu v jeden nadmozek… a z temnot internetu jsem vystoupil JÁ , VĚDÁTOR“ (pane Nolane, tohle navrhuji jako název životopisného filmu, ale může být i jiný jestli chcete, že jo. 🙂 )

Je tedy tomu něco přes 86 788 800 sekund, co se snažím na českém internetu – tedy hlavně Facebooku, ale Instagramu, Twitteru, Youtube a hír na webu – terminovat ignorantství a šířit osvětu! O tom, jak se to daří, sice vypovídá už jen číslo nad 14 000 FB fanošuků, ale nejvíce to dokážete posoudit Vy, praví vědátoři, kteří mě nečtou jen omylem, ale vracíte se k mým textům pravidelně.

A vědátoři, fanošuci, kolegové, podjednotky i SciNete… má působnost nekončí, naopak její roupy zasáhnou více internetové moře i reálný svět. Těšte se na to, co přijde a dál – studujte, inspirujte ke studiu své děti, kriticky přemýšlejte a nevěřte všemu co na netu vidíte – teda kromě mě, že jo 🙂 . No a když se občas spletu (semtam mi vyzkratuje podjednotka), tak to společnými silami napravíme, nechť se zvedne naše společné intelektuální vědomí.

Nechť Vás mé texty baví, Žijte dlouze a blaze, Nechť je síla s vámi a I should go…