O mně

Ty: OMG, co to je za stránku??
Vědátor: Ahoj, jsem Vědátor a píšu o novinkách z vědy způsobem, který je ČTIVÝ pro sociální sítě, memíčka a tak, ale zároveň co možná nejvíc AKURÁTNÍ. Mám webovku i Instagram, Twitter a pravidelný podcast na YouTube.
Ty: To zní dost nudně.
Vědátor: Sám seš dost nudnej.
Ty: Kdo to vůbec dělá? Nějaká parta vykloktaných bezdomovců?
Vědátor: Skoro! Jádro je složeno ze spolku studentů a přátel vědy jménem UP Crowd, který vznikl v Olomouci na Univerzitě Palackého, už mám pro posouzení zpráv a citace ale dost podjednotek i v Praze a Brně mezi študáky a vědeckými pracovníky. Najde se také marketér, který se mnou dělá na videích. Pointou je, aby mezi podjednotkami, které soudí, je-li ta či ona novinka legit, byli i lidi přímo z oborů a info tak, pokud možno, bylo bez relativně častých nesmyslů. Jakousi virtuální redakci máme ve skupině SciNet na FB, ale když mi najdeš v článku hovadinu v textu, napiš to klidně pod komenty, chybama se člověk učí…
Ty: Podjednotky?? WTF?
Vědátor: Hrajeme na to, že Vědátor je počítačová entita, která píše v ich formě – „já říkám“, takže nemáme autory, ale „podjednotky“ nebo “procesory”.
Ty: Trochu vám hrabe, co?
Vědátor: No… Jo.
Ty: Je vám to k něčemu?
Vědátor: K dobrému pocitu! …taky jsme se třeba umístili na Křišťálové Lupě v zájmových webech na krásném sedmém místě, což, uvážíme-li, že jsme donedávna vlastní web vůbec neměli, není tak zlý. Nově nás rovněž dílem sponzoruje projekt MUDRstart společnosti Scintio, který dělá zkušební testy pro VŠ přijímačky nebo tak něco, tak si od nich jeden kup třeba pro mučení kamarádů.
Ty: To je sice všechno pěkné, ale podle mě píšeš málo a škaredě o existenci chemtrails a ploché Zemi!
Vědátor: Protože to jsou hovadiny.
Ty: To tvrdíš ty!
Vědátor: Tvrdím to já a vědecký konsensus. V tomhle se zrovna s Hawkingem et al. shodnu. Stránka se řídí tím, co vědátoři opravdu vyštudovali, takže mnohdy nelze říct, že to či ono je pochopeno do perfektních důsledků – taková je realita výzkumu – ale zrovna v případě chemtrails nebo ploché Země je názor konsensu poměrně jasný…
Ty: Taky o té vědě píšeš dost jako lopata! Palcové titulky, bulvární uzdičky…
Vědátor: T O J E L E Ž ! …v zásadě ale „psát o vědě jako lopata“ je pointa stránky. Nic proti lopatám, mám mezi stavebním náčiním spoustu přátel. Každopádně serverů, které o vědě píšou neutrálně, ale taky často nudně jak neděle, je docela dost, a mnoho z nich samozřejmě miluju, tady se to ale snažíme dělat jinak – a to PRÁVĚ kvůli tomu, že podobné věci na české popularizaci chybí. Buď je budu dělat já, nebo konspirační teoretikové, tak si vyber.
Ty: Já sám mimochodem taky dělám vědu!
Vědátor: Super, klidně mi pošli nějaký textík o lecčems včetně historie či archeologie, nebo svojí nové studii, a já tě asimiluju do svých řad! Nebo klidně zapromuju celou tvoji instituci pravidelně, udělám ti videa, z-adminuju tvůj Facebook a tak. Pokud teda ta instituce dělá nějakou validní vědu nebo její aplikaci, reklamu na sekačky tu sdílet nebudu, spalovací motor už chvíli máme.
Ty: Rád bych vás, vy filutové, nějak podpořil, i když vědu nedělám a žádné studie propagovat nechci.
Vědátor: Bomba! Nevedeš náhodou nějaký zpravodajský server, který by nám za psaní platil?
Ty: Ne.
Vědátor: Nejsi náhodou ten ohrožený druh rozhazovačného miliardáře bez vlastního média?
Ty: Taky ne.
Vědátor: Kdybys mi každopádně chtěl napsat, krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je e-mail: vedatororg@seznam.cz
Reklama