Častější rostlinná strava o pětinu snižuje riziko rakoviny střev

TLDR: Až o 22 % klesá mužům riziko rakoviny konečníku a střev, pokud konzumují hodně zeleniny a ovoce. Pozoruhodné je, že efekt není příliš znát naopak u žen. Studie tuna.

Přínos pro muže

I když je rostlinná strava častým terčem vtípků nejrůznějších internetových diskutérů, nutriční věda mluví jasně – více rostlin ve vašem jídelníčku je skoro zcela vždy dobrou zprávou i pro zdraví. Nejnověji to potvrzuje studie zkoumající riziko rozvoje některých typů nádorových onemocnění střev.

Práce byla provedená na datech 79 952 mužů ve Spojených státech, přičemž, přičemž srovnání jejich jídelníčku a nemocnosti odhalilo korelaci častější konzumace rostlin a nižšího rizika rakoviny střev. Jmenovitě se takto osvědčila strava bohatá na zeleninu, ovoce, celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy a semena – u jejích častějších konzumentů bylo pozorováno až o 22 % nižší riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku ve srovnání s těmi, kteří jedí nejméně rostlinných potravin.

Jedná se samozřejmě o observační studii, která nepřináší žádný důkaz kauzality mezi rostlinami a zdravím – podobné studie ale obvykle vedou k detailnějšímu hledání možného vysvětlení. Nynější hypotézou výzkumníků je, že antioxidanty obsažené v potravinách, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky, by mohly přispívat ke snížení rizika vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku tím, že potlačují chronický zánět, který může vést ke vzniku rakoviny.

Méně však pro ženy

Pozoruhodné nicméně je, že podobná korelace nebyla odhalena na datech 93 475 amerických žen. Možným vysvětlením by mohla být skutečnost, že muži mají obvykle vyšší riziko kolorektálního karcinomu než ženy. Vyšší konzumace zdravých rostlinných potravin by proto mohla být spojena se snížením rizika kolorektálního karcinomu u mužů, ale ne už viditelně také u žen.

Již řada starších prací navíc přinesla korelace lepšího zdraví u lidí konzumujících více nezpracované zeleniny a ovoce. Například ve studii z dat UK Biobank byla u mužů, kteří jedli relativně málo masa, pozorována o 9 % nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku než u typických konzumentů masa. U žen ani zde podobné výhody pozorovány nebyly.

Dieta, neasi. Zdroj: sungod78
Dieta, neasi. Zdroj: sungod78

Některé potraviny rostlinného původu rovněž přinášejí větší výživový přínos než jiné. Předchozí studie například ukázaly, že celozrnné potraviny, zelenina a obilná vláknina mohou snížit riziko vzniku rakoviny, zatímco rafinované obiloviny mají spíše zdravotní nevýhody. Krom nádorových onemocnění může častější konzumace ovoce a zeleniny také přinést například nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění, vysokého krevního tlaku a cukrovky 2. typu.

Změna režimu

Vliv stravy na jediný typ nádorového onemocnění nemusí vypadat tak zásadně. Kolorektální karcinom je ovšem celosvětově třetím nejčastějším nádorovým onemocněním. Trpí jím zejména nízkopříjmové segmenty populace a/nebo národy stravující se méně zdravě.

Z obého vyplývá, že méně vtipů a více ředkviček je recept, který by zejména českým diskutérům měl přijít více k chuti než stávající režim!

[Ladislav Loukota]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je [email protected]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama