Vědci potvrdili, že lidé mohou čerpat energii z druhých lidí. Kanibalismem.

TLDR: narazil jsem na rozverný článek o tom, že VĚDA KONEČNĚ POTVRDILA, že lidé mohou absorbovat energii jiných lidí.  Ano, opravdu mohou – skrze trávící systém.

Energie z ničeho?

Hned první věta daného artiklu totiž vyjevuje, že teze z titulku je postavená na „výzkumnících Bielefeld Universit, kteří zjistili, že rostliny mohou získávat alternativní zdroj energie z jiných rostlin“. Lidi nebo kytky, bába nebo sníh…

Jdeme-li dále, dočkáme se třeba tvrzení, že „rostliny potřebují k růstu světlo a vodu a lidé nejsou nijak odlišní“, jež tvrdí citovaná „psycholožka a energetická léčitelka Dr. Olivia Bader-Lee„. #FORFUCKSSAKE

Čistě rámcově vlastně s čerpáním energie nelze nesouhlasit – člověk absorbuje část slabého infračerveného záření, které vyzařuje jiný člověk stojící opodál. Ale to samé umí i šutry, když je jeden ve stínu a jiný poblíž na slunci. Předávání energie navíc zvládáme dělat i jinak, třeba když si s přítelem/přítelkyní lehneme pod peřinu (funguje dokonce i pro lidi, s nimiž vztah nemáte).

Zdroj: Simple Capacity

Kanibalismus opět v módě!

Původní studie, na niž se bulšitočlánek odvolává, však fskutečnosti dává krásnou munici odpůrcům kravin. Pokud jsem ji správně pochopil, její závěry v podstatě tvrdí, že při nedostatku energie ze Slunce (= fotosyntézy) jsou buňky rostlin s to POZŘÍT biomasu jiných rostlin („…causes DIGESTION of exogenous cellulose...“).

Jinými slovy, pokud budete chtít STEJNÝM ZPŮSOBEM, vedeni původním článkem, získávat energii z jiných lidí… tak to samozřejmě jde. Říkáme tomu – K A N I B A L I S M U S – a profesně se tomu věnuje třeba jistý fiktivní doktor Lecter.

Mohlo by se zdát, že je lidožroutství dnes ilegální kvůli tomu, že životy druhých lidí bere zákoník za posvátné… Možná se však jenom jedná o lobby potravinářského průmyslu, které nechce, aby lidem došlo, že při pravidelném pojídání sousedů budou muset méně často chodit do sámošky!

Ověřit to půjde jediným možným způsobem, příznivci teorie „čerpání energie z druhých lidí“ se mi můžou hlásit v diskuzi jako pokusné subjekty/večeře.

[Ladislav Loukota]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a přátel vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, která připravuje přípravné testy pro studenty vysokých škol – podpořte i vy drobákem mojí snahu informovat o vědě věčně & vtipně a přispějte mi v kampani na Patreonu.

A sledujte mojí snahu případně i na Facebooku či YouTube!

1 komentář: „Vědci potvrdili, že lidé mohou čerpat energii z druhých lidí. Kanibalismem.

  • 30. srpna 2022 (14:36)
    Permalink

    Z vaší teorie o potravinářském průmyslu plyne, že ho nevlastní hlávkový salát ani prase.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama