Běžné houby možná snižují depresi, tvrdí studie

TLDR: Podle observační práce snižuje pravidelná konzumace hub riziko deprese – možná, zatím jde totiž jen o korelaci. Studie tu.

Houba, půl zdraví

Houby jsou fascinující organismy. Mnoho z nich má ale také pozitivní účinky na naše zdraví. V lidovém léčitelství se houby používaly odnepaměti. Naši předkové si například dělali protizánětlivý čaj z dřevokazné houby čaga, a dokonce i slavný ledový muž Ötzi měl s sebou v koženém váčku medicínu ze sušených hub (ne že by mu to k něčemu bylo když před více než 3000 lety zmrznul na kost)!

Západní medicínou byly houby dlouho spíše opomíjeny, v posledních desetiletích se jimi však začali vědci více zabývat a objevili celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Houby mohou například pomáhat při zánětech, snižovat krevní tlak, nebo dokonce pomáhat při prevenci a léčbě rakoviny. To ale není vše.

Podle výzkumu vědců z Pensylvásnké Univerzity v USA by totiž pravidelná konzumace hub mohla působit i jako prevence depresí

Houby jsou vše! Zdroj: New Line Cinema, Reddit, vlastní
Houby jsou vše! Zdroj: New Line Cinema, Reddit, vlastní

Zdravý jídelníček

Zde je potřeba asi upřesnit – myslím konzumace hub obecně, nikoliv konzumace „kouzelných“ houbiček. Ačkoliv, i lysohlávky jsou v posledních letech často předmětem studií pro své potenciální využití v medicíně (jak jsem psal třeba tu), ale o tom jindy.

Pensylvánští výzkumníci ve své studii zkoumali data více než 24 tisíc amerických dospěláků z let 2005 až 2016. Zaměřili se na výskyt deprese a složení jídelníčku dotázaných Amíků. A zjistili že lidé, kteří pravidelně jedí houby, mají nižší riziko vzniku depresí. Tedy, možná..?

Jak to tradičně chodí, jde jen o observační studii. Vědátoři si tedy zatím nejsou jistí, jakým mechanismem by houby mohly přispívat našemu mentálnímu zdraví. Houby obecně obsahují celou škálu minerálů a vitamínů – a jejich konzumace je tedy z nutričního hlediska rozhodně výhodná. Možná tedy, že lidé, kteří si za Velkou louží dopřávají houby, mohou věnovat také větší péči své duševní pohodě/jsou bohatší/mají zkrátka riziko deprese nižší z jiného důvodu.

Přesto je pojítko rozhodně předmětem k hledání potenciálního kauzálního spojení. Nejčastěji konzumované houby, tedy žampiony a hlívy, obsahují vysokou koncentraci draslíku, který pomáhá ulevovat od úzkostí. Menší klinické studie také například prokázaly, že jiná jedlá houba, korálovec ježatý, má v sobě neurotropní faktory které podporují zdraví mozku

Vědátoři navíc mají v hledáčku ještě jednoho potenciálního „viníka“, který by při pravidelném baštění hub mohl pomáhat našemu psychickému zdraví.  Je jím antioxidant ergothionin.

File:Hericium erinaceus.JPG
Houba Korálovec ježatý (Hericium erinaceus ) Zdroj: Wikipedia, Властарь

Ergothionin

Tato aminokyselina má prokazatelně protizánětlivé účinky. Naše tělo si ji nedovede vyrábět samo a musí jí získávat z potravy. A jedním z nejlepších zdrojů ergothioninu jsou právě houby.

Ergothionin umí procházet hematoencefalickou bariérou z krve přímo do mozku (tedy, alespoň podle studií na myších) a mohl by tak snižovat oxidativní stres v mozku, který bývá spojován se vznikem deprese. Ergothionin by ale také mohl působit na opačném konci našeho těla – ve střevech. Studie na zvířatech totiž prokázaly, že antioxidanty jako ergothionin mají pozitivní vliv na střevní mikrobiom.

V našich střevech existuje celý miniaturní ekosystém, tvořený symbiotickými bakteriemi a kvasinkami. Tihle mikrobi nám pomáhají trávit potravu ale také získávat některé důležité vitamíny, které si neumíme sami vyrábět. V posledních letech ale vědci zjišťují, že tihle mikrobi mají mnohem větší vliv na naše zdraví, než se zdálo. Kromě zažívání má totiž složení střevního mikrobiomu vliv i na imunitu, obezitu a dokonce deprese!

To by mohlo vysvětlovat, proč mají houby vliv na duševní zdraví. Prostě možná chutnají našim střevním kamarádům. A když jsou spokojení naši střevní mikrobi, jsme spokojení i my.

Bedly, hříbky, žampiony…

Než se začnete maniakálně cpát houbami, je nutno říci že tento výzkum je ještě v počátcích. Zatím není jasné, jakým způsobem houby naše mentální zdraví ovlivňují, a studie vlivu ergothioninu byly zatím prováděny pouze na myškách. Tedy podle samotných autorů studie zatím není 100% jisté ani to, že houby skutečně mají nějaký vliv na depresi…

Takže na další výsledky si budeme muset počkat. Teze s tím, že by ovšem mohlo jít jen o korelaci, také není zcela bez náznaků. Podle Pensylvánských vědců totiž mezi největší jedlíky hub patří ženy, bělošky se středním a vyšším vzděláním. Nižší riziko depresí by tak mohlo v tomto případě být způsobeno i celkovým životním stylem a péčí o vlastní zdraví. Souvislost mezi konzumací hub a zdravím mozku už ale prokázalo i několik menších studií, například účinek výše zmíněného Korálovce na depresi a úzkost. Houby tedy pravděpodobně nějaký vliv na mentální zdraví mají, jen nevím jak moc, do jaké míry a ani proč.

Tak či tak, houby jsou skvělým zdrojem vlákniny, vitaminů a minerálů. Měly by tak mít pravidelné místo v našem jídelníčku, ať už pomáhají proti depresi, či nikoliv. A navíc jsou fakt dobré (Smažené řízky z Bedly vysoké? Yes, please!)

[Svatopluk Skoupý]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je vedatororg@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama