Ultrazpracované potraviny zřejmě neprospívají dětem, praví studie

TLDR: Děti ve věku 3-15 let konzumující „nezdravé“ pokrmy (fastfoody, cukrovinky, sodovky) mají častěji horší motorické zdatnosti a srdeční zdraví, ukázala korelace. Oznámení hír.

Bacha, je to korelace

Děti ve věku 3 až 5 let, které častěji konzumují ultrazpracované potraviny, jsou horší pohybové schopnosti než děti se zdravějším jídelníčkem. Rovněž je také u podobných strávníků ve věku 12 až 15 let nižší také kardiovaskulární zdraví. Tuto korelaci ukazuje nejnovější studie na základě amerického Národního průzkumu zdraví a výživy NHANES.

Předně je třeba říct, že korelace nemusí automaticky znamenat, že ultrazpracované potraviny skutečně způsobují horší motoriku a srdeční zdraví. Ačkoliv u potravy bohaté na tuky je mechanismus vlivu na oběhovou soustavu dobře znám, právě zatím odhalila jenom možnou souvislost – nikoliv její mechanismus.

Přinejlepším ale korelace naznačuje, že segment dětí/rodičů, který dbá méně na své stravování, zřejmě dbá méně i na dostatek pohybu a obratnosti. Přinejhorším může vysoce zpracovaná strava mít i skutečný negativní vliv na tělesné zdraví. V reálu budou zřejmě do jisté míry platné oba mechanismy, není však jasné, který je významnější.

Do kategorie ultrazpracovaných potravin byly v této studii zařazeny nejenom fastfoody, ale i předbalené sendviče, snídaňové cereálie, sladkosti, limonády, slazené džusy a jogurty, polévky v plechovkách a také hotová jídla, jako je pizza, hotdogy, hamburgery či kuřecí nugety.

Rozdíl cheeseburgeru

Autoři analyzovali data průzkumu z roku 2012 získaná na základě rozhovorů a testů tělesné zdatnosti od 1500 amerických dětí ve věku od 3 do 15 let.

Rozdíl mezi zdravější a méně zdravou stravou nicméně není binární – děti s nejnižším skóre pohybového vývoje konzumovaly denně o 226 kalorií (u dětí 13-15 let) až 273 kalorií (u dětí 3-5 let) více ultrazpracovaných potravin než děti s nejvyšším skóre pohybového vývoje. To je zhruba mimochodem kalorická hodnota jednoho cheeseburgeru z McDonald’s.

U dětí ve věku 5 let a mladších použili výzkumníci jako měřítko fyzické zdatnosti rozvoj pohybového aparátu, u starších dětí byla jako měřítko fyzické zdatnosti použita kardiovaskulární zdatnost.

Autoři zdůrazňují, že ačkoliv jsou vysoce zpracované polotovary snáze připravitelné, studie ukazuje, jak významné je dbát na přípravu zdravějších pokrmů. Tím spíše, že horší zdraví a zdatnost budou dále ovlivňovat zdraví v dospělosti i jeho šance na úspěch v životě.

Výzkumníci se v budoucnu hodlají zaměřit detailněji na vzorce spotřeby ultrazpracovaných potravin – tedy například na to, jestli děti tyto potraviny častěji kombinují v kombinacích či zdali jsou lépe snášené například v různých částech dne.

Může za to opravdu fastfood?

Dlužno zmínit, že starší studie zkoumající vliv ultra zpracovaných potravin sice odhalily horší zdraví jejich častějších jedlíků, neodhalily ovšem přímý mechanismus. Z jejich výzkumů vyplývalo, že ultra zpracované potraviny nemusejí být zásadní problém pro zdraví, pokud jsou konzumovány méně často.

Ultra zpracované potraviny ani (navzdory nadbytku soli a tuků) nemusejí být nutričně příliš horší – jejich vyšší chutnost a snadná dostupnost ale znamená, že se jich jedlík snáze přejí, čímž do sebe dostane větší než potřebné množství kalorií a aditiv (a méně vitamínů), než kdyby si pokrm připravoval sám.

Tyto studie nicméně typicky zkoumaly jenom stravování dospělých lidí, nikoliv dětí. U těch může být hranice přímého vlivu potravy na horší zdraví výrazně nižší kvůli odlišnému metabolismu. I kdyby byly ultra zpracované potraviny očerňovány neprávem, rozhodně ovšem platí, že „vyhrát si“ s kvalitnějším pokrmem z čerstvějších surovin je obecně prospěšnější nežli opak.

Vzniklo původně pro Mudrstart.cz.

[Ladislav Loukota]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je [email protected]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama