GMO rýže vytvoří z méně hnojiv více potravin

TLDR: Posílení specifického transkripčního regulátoru ovlivňujícího 345 dalších genů způsobilo, že rostlinky rýže mohly efektivněji využívat fotosyntézu – a zvýšit výnosy až o 70 %. Studie tuna.

Dějiny svačiny

Prakticky celá historie civilizace lze shrnout do nárůstu jediného faktoru – množství jídla. Na počátku to bylo sebrání divokých plodin a jejich zotročení pro růst na polích (kultivovaněji se tomu říká kultivace), později jejich bestiální křížení mezi sebou a eugenické orgie odtržené od fungování v divočině (šlechetněji se tomu říká šlechtění). Panují ale obavy, že na planetě se skoro 8 miliardami lidí technologie z doby kamenné nebudou dostačovat k nakrmení všech hladových krků.

Genetičtí vědátoři z Číny proto dlouhodobě hledají cesty, jak schopnosti zemědělských plodin dále upgradovat – a nyní přišli s metodou zlepšení výnosů rýže o 40 až 70 % výš než u rýže běžné. A nestalo se tak ani tak vlivem dodání nějakých bestiálních frankensteinovských genů, ale posílením existujících transkripčních faktorů.

Pokud jste o nich nikdy neslyšeli, transkripční faktory typicky expresi genů – s přivřením očí, uší a dalších otvorů lze říct, že transkripční faktory geny zapínají a vypínají. Víme přitom i ze starších studií, že fotosyntézu lze u rostlinek provádět mnohem efektivněji, než k čemu dospěla evoluce.

Všechno je GMO – jinak než úpravou genomu šlechtění ani dělat nejde. Zdroj: DC Comics, vlastní
Všechno je GMO – jinak než úpravou genomu šlechtění ani dělat nejde. Zdroj: DC Comics, vlastní

Rýže 2.0

Vědátoři proto prověřili soubor 118 transkripčních faktorů, u nichž bylo již dříve zjištěno, že regulují fotosyntézu u rýže a kukuřice, a hledali všechny, které byly rovněž regulovány v reakci na světlo a nízké hladiny dusíku. Nakonec se zaměřili na posílení faktoru, který zvyšuje aktivitu 345 genů, z nichž většina je známa jako reakce na stresy způsobené solí, suchem a chladem. A výsledky byly… nadprůměrné.

Upravená odrůda rýže byla během tří dalších let podrobena doslova polním testům. Všechny rostliny téhle suprýže při nich vykazovaly zvýšenou fotosyntetickou kapacitu a lepší účinnost využití dusíkatých hnojiv. To jsou mimochodem ty hnojiva, které bychom kvůli ekologickým snahám měli omezovat. Rejže měla také více chlorofylu a více a větší chloroplasty než divoký typ rýže.

To ve výsledku vedlo k tomu, že rýže nesla více biomasy, které také říkáme „jídlo“. Měla více zrn na větvičku, každá částečka zrna byla větší a hustší a rostliny kvetou dříve. Většina metod šlechtění, které se v současnosti používají u obilovin, dokáže dosáhnout zvýšení výnosu pouze o méně než 1 procento, takže jde o docela prima věc.

GMO ve světě za rok 2016. Zdroj: ISAAA
GMO ve světě za rok 2016. Zdroj: ISAAA

Etika GMO?

Samozřejmě klasicky platí, že jedna studie neznamená revoluci. Za zmínku stojí ale také obdobný výzkum z loňského roku, kde rovněž čínští vědátoři zvýšili výnosy rýže o 50 %. Lze tedy rozhodně říct, že výzkum dlouhodobě naznačuje potenciál transgenních technologií (znáte také jako „GMO“) ve zvýšení výnosů, snížení hnojiv a snižování pesticidů.

Jedním dechem je nutno dodat, že lze úplně v pohodě vyvinout i GMO plodiny, které budou mít nižší výnosy, budou vyžadovat více hnojiv, budou chtít více pesticidů a navíc budou taky volit NSDAP. Úpravy genomu jsou technologie jako každá jiná, kterou lze použít ke konání společensky prospěšnějších i méně prospěšných aktivit.

A až se naučíme rozeznávat výstupy technologií spíše než hněvivě ukazovat prstem technologie samotné, zdá se, že genová úprava plodin bude moct přinést trochu více jistot do dosavadního turbulentního 21. století!

[Ladislav Loukota, NK]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je vedatororg@seznam.cz

1 komentář: „GMO rýže vytvoří z méně hnojiv více potravin

  • 09. září 2022 (12:12)
    Permalink

    Takže stresovali rýži aby víc plodila? To je…nerýžovské. Chudák rýže. Rýže má svá práva.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama