Injekce pro hubnutí možná úspěšně otestována u lidí

TLDR: Série injekcí trvající rok a půl suplementuje v těle hormony podporující metabolizaci potravy. Lidem s nadváhou pomohl lék bez významnější nežádoucích účinků ztratit kolem 20 % tělesné váhy. Oznámení tuna.

Jak to funguje?

Farmaceutická společnost Eli Lilly and Company přinesla výsledky 3. fáze klinických testů léku tirzepatid který se snaží o redukci hmotnosti u obézních pacientů. Test SURMOUNT-1 provedený na 2539 lidech naznačuje, že nový lék mohl být slibným kandidátem na snížení váhy, jehož efekt je zřejmě srovnatelný s chirurgickými zákroky typu liposukce.

Na úvod je třeba zdůraznit, že současné prohlášení přichází přímo z dílny Lilly, takže před dalšími soudy bude třeba nezávislého ověření jinými týmy a/nebo schválení regulačními orgány typu FDA/EMA. Z dostupných údajů testu SURMOUNT-1 ale vypadá rozhodně nadějně.

Účastníci studie byli specificky vybráni tak, aby měli sice nadváhu/obezitu, ale neměli diabetes 2. typu (pro ten je analogické léčivo testováno v jiné studii). SURMOUNT-1 testoval využití syntetické látky tirdepatidu, která v těle napodobuje funkci hormonů jménem inkretiny. Ty snižují po jídle hladinu cukru v krvi – a regulují tak metabolické procesy související s trávením.

Rekordní výsledky

Účastníci studie dostávali tirzepatid ve formě injekcí jednou týdně po dobu 72 týdnů. Krom kontrolní skupiny, jejíž členové dostávali placebo, testovali výzkumníci efekt tří různých dávek ve formě 5, 10 nebo 15 miligramů tirzepatidu. U všech tří testovacích skupin nakonec došlo k významné redukci váhy.

Při nejvyšší dávce 15 miligramů ztratili účastníci studie průměrně 22,5 % své tělesné hmotnosti (v průměru 24 kg).

Při střední dávce 10 miligramů ztratili účastníci studie průměrně 21,4 % tělesné hmotnosti (v průměru 22 kg).

A nakonec při nejnižší dávce 10 miligramů ztratili účastníci studie průměrně 16 % tělesné hmotnosti (v průměru 16 kg).

Členové placebo skupiny naproti tomu přišli jenom o 2,4 % tělesné hmotnosti (2 kg), takže efekt tirzepatidu je rozhodně významný. Dokonce předčil i jiné starší zkoumané léčivo ve formě semaglutidu, s nímž pacienti přišli jenom o 17 % své hmotnosti. A za cenu významných vedlejších účinků.

Nebude to zadarmo

Ani tirzepatid ale není dokonalý všelék. Ačkoliv míra nežádoucích účinků je podle aktuálních údajů nižší než u konkurenčního semaglutidu – a je srovnatelná s mírou nežádoucích jevů při liposukci – zhruba u 18 až 23 % se objevil průjem, méně pak často naopak zácpa či zvracení. Vážnější vedlejší účinky nebyly nicméně naznamenány, a jenom malé procent účastníků kvůli nepříjemné reakci studii opustilo.

Potenciálně příznivé výsledky také neznamenají, že lidé s nadváhou mají vyhráno. V případě svého schválení bude tirzepatid nejspíše k dispozici za cenu srovnatelnou (či vyšší) se semaglutidem. Ten jeho výrobce Novo Nordisk prodává za 1300 dolarů měsíčně, tedy v přepočtu kolem 31 tisíc korun.

Cenu ale mohou v různých státech snížit dotace zdravotních pojišťoven např. pro léčbu morbidně obézních pacientů. Redukce váhy se v jejich případě vrátí skrze menší riziko rozvoje metabolických chorob, a tak i menší další zdravotní náklady. Ale to již zabíháme.

Před dalším oslavováním bude ovšem nejspíše stále třeba posečkat na další nezávislé výsledky. Do jejich příchodu se ale zdá, že lidé, kteří se nemohou zbavit přebytečných kil, mají o důvod k radosti navíc.

Vzniklo původně pro Mudrstart.cz.

[Ladislav Loukota]

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Krom různých autorů projekt jako šéfredaktor vede Ladislav Loukota – jeho kontaktní mail je vedatororg@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama