Proč létat do kosmu? Astronaut Andrew Feustel – Vědátorův host #2

Andrew Feustel je kosmonaut, neboli přesněji astronaut, který již byl třikrát ve vesmíru, a nyní navštívil i Olomouc. Tuto příležitost jsme využili, abychom mu položili pár otázek.

Astronaut Andrew Feustel
Vědátor s Andrewem Feustelem a jeho ženou Indirou

Začneme malou otázkou – první je od mého učitele, který mi řekl „Zeptej se ho jenom na jednu věc. Jak byste se cítil, kdyby Vaše děti šly stejnou cestou jako Vy – kdyby Váš syn jednou řekl, že chce letět do kosmu“.

Andrew Feustel: To je skvělá otázka. Jeden z mých synů chce popravdě jednou dělat přesně to, stejnou profesi, co já. A já ho v tom podporuji. Moje hlavní přání je, aby moje děti následovaly svoje sny. Pokud je tím snem chuť letět do kosmu, rozhodně by to měli udělat.

Když už mluvíte o snech – doprovázela Vás chuť stát se astronautem od dětství nebo Vás k tomu přimělo něco jiného?

Andrew Feustel: Když jsem byl dítě, věřil jsem, že budu pracovat v kosmu. Že budu mít práci, v níž se budu účastnit kosmického výzkumu.

Celý rozhovor naleznete ve videu níže:

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, která připravuje přípravné testy pro studenty vysokých škol – podpořte i vy drobákem mojí snahu informovat o vědě věčně & vtipně a přispějte mi v kampani na Patreonu.

A sledujte mojí snahu případně i na Facebooku či YouTube!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama