Týden ve vědě 25. února až 3. března 2019

Další týden ve vědě je za námi, ať žije týden ve vědě!

xxx

KOSMONAUTIKA – Loď Crew Dragon má za sebou první, nepilotovaný start. SpaceX tak poskočila blíže vypuštění prvních lidí v červenci tohoto roku!

ARCHEOLOGIE – Kdysi slavná Khmérská říše kolabovala pomalu. Dokonce tak pomalu, že si možná její obyvatelé kolaps ani neuvědomovali…

KOSMONAUTIKA – Za 120 let můžeme létat 10 % rychlosti světla, doufá NASA. Jde sice jen o extrapolaci dosavadního vývoje, ale přesto krásně optimistickou!

MARS – Evropská sonda přinesla důkazy, že voda tekla z povrchu Marsu do jeho nitra. Máme tak další střípek skládačky toho, jak na Marsu mohl proběhnout vývoj oceánů i života.

MEDICÍNA – Genetická terapie u lidí bojuje s degenerativní slepotou. Mohli bychom se tak dočkat zastavení postupu makulární degenerace, nemoci odpovědné za nejvíce slepých lidí na světě!

Nenechte si spolu s tím uniknout ani poslední Vědátory na pivu – tentokrát s Janem Lukačevičem a Petrem Brožem, dvěma vědátory přímo se účastnícími výzkumu Marsu!

Vědátor vzniká v dílně spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, která připravuje přípravné testy pro studenty vysokých škol – podpořte i vy drobákem mojí snahu informovat o vědě věčně & vtipně a přispějte mi v kampani na Patreonu.

A sledujte mojí snahu případně i na Facebooku či YouTube!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama